Wat te regelen
Aangeven van de baby
Binnen maximaal 3 werkdagen na de geboorte dient aangifte plaats te vinden op het gemeentehuis in de plaats van geboorte (afdeling burg. stand). Neem dan een legitimatiebewijs en eventueel trouwboekje mee. Je vindt de gemeentewinkel in het Gemeentehuis aan het Raadhuisplein en is als volgt geopend:
- maandagochtend is de gemeentewinkel gesloten tot 12.30 uur.
- dinsdag tot en met vrijdag 08.30 uur – 16.00 uur.
- donderdagavond is de gemeentewinkel tot 20.00 uur geopend.
Voor nadere informatie klik hier.
Huisarts
De huisarts wordt door ons op de hoogte gebracht van de afloop van de zwangerschap en de bevalling. Meestal komt de huisarts je in of na afloop van het kraambed bezoeken.
Verzekering
Breng je zorgverzekering zo snel mogelijk op de hoogte van de gezinsuitbreiding.
Geboortekaartjes
Wij vinden het leuk om een kaartje te krijgen. Dit kaartje hangen wij dan op in de wachtkamer en plaatsen we bij het geboortenieuws op onze website. Mocht je hier bezwaar tegen hebben, laat het ons weten.
Wil je een foto van je baby bij het geboortenieuws op onze website ? Stuur ons dan per mail een foto naar : info@verloskundigenpraktijkveendam.nl

foto hierboven: Kijkje in wachtkamer.

foto hierboven: Magneetbord met geboortekaartjes.
Vitamine K en D
Na de geboorte krijgt iedere baby 1 mgr vitamine K in de mond toegediend voor een goede bloedstolling. Alleen als je de baby borstvoeding geeft zul je van ons in de eerste week een vitamine K recept krijgen en een advies voor het geven van vitamine D.
Afval van de bevalling
De placenta kan in de tuin begraven worden, plant daar eventueel een mooi boompje op. Ook kun je de placenta in een dubbele vuilniszak doen en in de grijze container deponeren. Wanneer de vuilnisophaaldienst langer dan 2 dagen op zich laat wachten bewaar je zolang de vuilniszak + placenta in de diepvries.